فهرست بستن

چگونه از رنجش و کینه رها شویم؟

دوستان عزیز و پرانرژی سلام؛

موضوعی که امروز می خوام باهاتون به اشتراک بگذارم راجع به رنجشه. موضوعی که خیلی از ماها در زندگی دچارش هستیم .

قبلش می خوام بهتون بگم که ما دو نوع ارتباطات داریم . ارتباطاتی که بهش آگاهیم مثل ، دست زدن به میز و صندلی و … دومین ارتباط هم مربوط به انسانها می شه که از صبح که چشمهامونو باز می کنیم تا شب که به رختخواب بریم این ارتباط شکل می گیره و وجود داره. این ارتباطات با خودمون، خانواده، دوستان ، همکاران و افراد جامعه ست.

یک لحظه دو دست خودتونو روبروی هم نگه دارید. دقت کنید تا وقتی دستهای ما روبروی هم قرار دارند هیچ اتفاقی نمی افته. کافیه دستها را به هم بزنید ، می بینید که صدا و اصطکاک ایجاد می شه. ما انسانها هم دقیقاً همینگونه هستیم . تا وقتی با کسی ارتباط نداریم دچار هیچ تنش و رنجشی نخواهیم شد. ولی وقتی که ارتباط گرفتیم رنجشها هم شکل می گیره.

حالا ببینیم از چه کسانی بیشترین رنجش رو داریم:

اولین رنجش از خودمونه. ما چون انتظارمون از خودمون خیلی بالاست بیشتر از خودمون می رنجیم. ما باید انتظاراتمون رو از خودمون کمتر کنیم . هیچ انسان کاملی وجود نداره و ما باید به این موضوع دقت کنیم.

دوستان عزیز رنجش بعدی از خانواده مونه. همسر، پدر، مادر ، خواهر و برادر. از این افراد هم چون انتظار بیشتری داریم رنجشهای بیشتری هم داریم.

می خوام تو چند فایل بعدی که براتون میذارم بیشتر راجع به رنجش صحبت کنم و اینکه چطور می تونیم رنجش رو در زندگی کمتر کنیم.

تا اونموقع ازتون می خوام که یک قلم و کاغذ بردارید و تمام رنجشهاتونو ، بزرگ و کوچیک و از هر کسی که رنجش دارید حتی از کسی که دیگه تو این دنیا نیست ولی شما رنجشش در خاطرتون هست یادداشت کنید. مطمئن باشید این کار معجزه می کنه.

تا فایل بعدی از خداوند آرامش را براتون خواستارم و مطمئنم که تمرین بالا را انجام خواهید داد.

حال دلتون عالی/ آنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *