فهرست بستن

باانگیزه باش

پرانرژی باش

سلام سلام …

دوستان عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه. مطلبی که می خوام باهاتون به اشتراک بگذارم با انگیزه بودن هست. اول می خوام راجع به انگیزه باهاتون صبح کنم. می دونید انگیزه چیه؟ انگیزه موتور سوخت ما واسه انجام دادن کارهاست. البته فقط سوخت کافی نیست و مطمئناً هیچ ماشینی فقط با سوخت حرکت نمی کنه. باید کنار انگیزه اقدام هم باشه و ما یک حرکتی بکنیم. خیلی از ماها بعضی وقتها حال و حوصله نداریم و دلمون می خواد پرانرژی باشیم. می خوام چند راهکار ساده بهتون یاد بدم تا بتونید انرژی زیادی در طول روز داشته باشید و با انگیزه باشید.

1- صبحها سر ساعت مشخصی از خواب بیدار بشید و یک ساعت اول صبحتان را برای خودتان برنامه ریزی کنید. سعی کنید روزتون را با موبایل یا فضای مجازی شروع نکنید. با این کار این حس رو در خودتون بوجود میارید که هیچ کس و هیچ چیز نمی تونه شما رو کنترل کنه و زندگی و برنامه روزانه تون دست خودتونه.

در ادامه پشنهاد میکنم یک ساعت صبحتونو به چهار تا یک ربع تقسیم کنید.

15 دقیقه اول : عبادت ، دعا و شکرگذاری

15دقیقه دوم: ورزش و یا دوش

15دقیقه سوم: برنامه ریزی برای همان روز

15دقیقه چهارم: کلیپ آموزشی و مطالعه

2- مواد مغذی بخورید: مثلاً از قندهای مصنوعی خودداری کنید چون باعث می شه یک دفعه قند بالا بره و یکدفعه هم افت قند پیدا کنید ولی مصرف قندهای طبیعی باعث بالا رفتن یکباره قند میشه ولی آرام آرام پائین میاد.

3– از شر استرس، خلاص بشید: سعی کنید با مدیتیشن یا ورزش یوگا و حتی تمرکز به خودتون آرامش بدید. نیازی نیست کار سختی انجام بدید، کافیه در روز ده دقیقه زمان بذارید و تنفس عمیق داشته باشید.

4- از افت انرژی بعد از ظهر جلوگیری کنید: عصرها بجای چرت زدن، قدم بزنید.

5- از ورزش و موسیقی کمک بگیرید: حتی می توانید در حین پیاده روی کتاب صوتی گوش بدهید. گوش دادن به موسیقی در حین پیاده روی تمرکزتان را افزایش می ده و باعث میشه خستگی رو فراموش کنید.

6- قبل از رفتن به رختخواب آرام بگیرید: شبها هم یکساعت قبل از خواب از موبایل و فضای مجازی دوری کنید.

7- در طول روز 10 لیوان آب بخورید.

شما هم برامون بنویسید چه چیزهایی باعث می شه که انرژی بیشتری در طول روز داشته باشید.

با آرزوی اینکه هر روز پرانرژی تر از روز قبل باشید. حال دلتون عالی/ana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *